کلاژن و هر آنچه باید بدانیم:

سخت کوشان اِریس

logo لطفا منتظر بمانید...
کلاژن و هر آنچه باید بدانیم:

یکی از فراوان ترین و کامل ترین پروتئین های موجود در که بخش بزرگی از پوست، مو و ناخن را تشکیل می دهد، کلاژن می باشد. یک پپتید که حاوی ترکیبی از اسید آمینه هایی است که در بافت های همبند، استخوان ها و غضروف نیز یافت می شود. کلاژن در واقع چسبی است که پوست و بدن را یکپارچه نگه می دارد، باعث افزایش حالت کشسانی پوست،استحکام و انعطاف پذیری می گردد، پروتئین کلاژن بصورت رشته های کلاژن مشاهده میشود که در بافت های بدن، نقشی مشابه فولاد را در صنعت ساختمان ایفا می کند و باعث استحکام و حفظ ساختار بدنه می شود.

یک حقیقت جالب اینکه، کلاژن 75 درصد از ساختار پشتیبانی و حفاظتی پوست را تشکیل می دهد، 28 نوع از این ماده وجود دارد که نوع 1، 2 فراوان ترین کلاژن های موجود در بدن هستند و این ها کلاژن هایی هستند که در بازاریابی محصول مورد توجه قرار می گیرند. از آنجا که فهرستی طولانی از انواع آن ها وجود دارد، سه مورد از برترین کلاژن ها را که در بدن یافت می شوند، بررسی می کنیم.

کلاژن نوع اول: نوع اصلی است که در پوست یافت می شود. همچنین در تاندون ها، استخوان ها، رباط ها، دندان ها و برخی بافت های همبند یافت می شود.

کلاژن نوع دوم:  باعث ایجاد غضروف می شود و در چشم یافت می شود.

کلاژن نوع سوم: پوست و همینطور عضلات و رگ های خونی را تشکیل می دهد.

طی مطالعات و تحقیقات صورت گرفته، مشخص شده افرادی که در مدت زمان 60 روز به طور منظم از مواد کلاژن ساز برای پوست و بدن خود استفاده می کنند، شاهد کاهش 20 درصدی چین و چروک در پوستشان بوده اند.

بدن انسان به طور طبیعی کلاژن تولید می کند اما با گذر عمر تولید این ترکیب کاهش پیدا می کند. علاوه بر این عوامل دیگری مانند مصرف زیاد قند، مصرف دخانیات،قرار گرفتن در معرض نور خورشید و تماس زیاد بامواد شیمیایی و آرایشی باعث تشدید کاهش تولید آن می شود، از طرفی همگی باعث تشکیل رادیکال آزاد می شوند که شکستگی و آسیب به کلاژن را تسریع می بخشند.

استفاده از برخی مواد غذایی کلاژن ساز مثل: اسیدهای چرب امگا3 (انواع ماهی- روغن های گیاهه- بادام)، میوه های کلاژه ساز(پاپایا- انگور- نارنگی- تمشک- پرتقال) و سبزیجات مفید (بروکلی- کلم ها- بادمجان- گل کلم) برای کلازن سازی در بدن هم می تواند در ترمیم استخوان یا غضروف، تا حدود زیادی موثر باشد.

استفاده از محصولات موضعی که باعث افزایش تولید کلاژن برای کمک به بازسازی ذخایر کلاژن در سطح پوست می شوند، بسیار توصیه می شود. یکی از این مواد، رتینوئیدها یا رتینول ها می باشد که با فرمول های خاص و منحصر به فرد در انواع کرمهای ضد چروک و جوانساز شرکت سخت کوشان اریس، برای اثر گذاری هرچه بیشتر به کار رفته است.

برای تهیه کرم های کلاژن ساز شرکت سخت کوشان اریس می توانید به لینک های زیر مراجعه کنید:

کرم ضد چروک و سفت کننده پوست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر امنیتی