علائم و برخی راه های درمان جوش صورت.

سخت کوشان اِریس

logo لطفا منتظر بمانید...
علائم و برخی راه های درمان جوش صورت.

علائم و نشانه های جوش صورت:

جوش های برآمده و قرمز که حس کشیدگی و دردناکی روی پوست ایجاد می کنند.

ضایعاتی که قبل از ظاهر شدن، در زیر پوست احساس می‌شوند.

گره‌هایی که حالت قرمز دارند ولی روی آن سفید نیست.

جوش‌های قابل‌رؤیت که چرک و گره دارند و دارای نوک تیزی هستند.

برخی راه های درمان:

                                  

ماسک دارچین و عسل:

دارچین باعث خون رسانی به پوست می شود و میتواند به حذف سلول های مرده پوست کمک کند، همچنین با آبرسانی و رطوبت رسانی به پوست تا حدودی شادابی پوست را تامین می کند.

عسل سرشار از آنزیم‌ها، آنتی اکسیدان‌ها و سایر موادمغذی‌ای است که تقویت‌کننده  و ترمیم کننده مناسبی برای پوست است. همچنین خواص ضدباکتریایی، قابلیت حفظ رطوبت، مبارزه با پیری و انواع باکتری‌ها را دارد. علاوه بر این عسل ترکیبی از مواد مغذی و آنتی‌اکسیدان‌هاست.

                                  

شستشوی صورت با سرکه سیب:

سرکه سیب دارای ماده ای به نام اسید مالیک است که خواص ضد باکتری و ضد قارچ و ضد ویروسی دارد و از بروز عفونت و جوش های پوستی جلوگیری می کند. سرکه سیب نه تنها چربی اضافی پوست را می گیرد بلکه PH پوست را تنظیم می کند و چربی پوستتان را متعادل می کند. اما به دلیل اسیدی بودن، استفاده مداوم و همیشگی از آن به پوست آسیب می رساند.

                                  

استفاده از تکه های یخ:

تکه های یخ می تواند باعث افزایش گردش خون شود، از بروز برخی علائم پیری جلوگیری کند و درخشش طبیعی پوست شما را تا اندازه ای تامین نماید.

                                  

ماسک جعفری و روغن زیتون:

جعفری یک سبزی بسیار مفید برای پوست است که حاوی مقدار زیادی ویتامین C می باشد وتا حدودی بر کلازن سازی پوست تاثیر گذار است.

روغن زیتون دارای ویتامین های A و E و D بوده و میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان در خود جای داده که هر کدام از این ها تاثیرات مثبتی بر پوست شما میگذارد.

                                  

استفاده از خمیر دندان:

خمیر دندان به دلیل ترکیبات خاص بکار رفته در آن، می تواند جوش های که رسیده اند را خشک کند و با چند بار استفاده روی پوست آنها را از بین ببرد.

                                  

استفاده از آب لیمو بر سطح پوست:

آب لیمو تازه دارای مقدار زیادی ویتامین C است و خواص آنتی بیوتیکی آب لیمو ترش مانع از رشد باکتری ها بر روی پوست می شود.

                                  

بخور دادن:

بخور دادن یکی از راه های جدا کردن سلول های مرده پوست است، باعث پاک سازی سطحی پوست می شود و روند جریان خون در سطح پوست را تسریع می کند.

                                  

استفاده از جوش شیرین:

جوش شیرین هم مانند لیمو ترش دارای خواص سفید کنندگی است که به درخشانی و محو زخم ها کمک می کند ؛ همچنین با حذف سلول های مرده پوست، به شما یک پوست مناسب خواهد داد.

                                  

ماسک خیار:

خیار میوه ای نام آشنا در صنعت بهداشتی است که بزرگترین ویژگی آن حفظ رطوبت و شادابی پوست می باشد. وجود اسید آسکوربیک و اسید کافئیک در خیار باعث می‌شود تا آب جمع‌شده در زیر پوست و جای جوش از بین برود

خیار دارای مقدار زیادی ویتامین A و E و C و پتاسیم است.

                                  

استفاده از نعنا:

نعنا خاصیت ضد باکتری قوی دارد و دارای اسید سالیسیلیک است که هر دو به طور موثر از آکنه جلوگیری می کنند. هم چنین حاوی ویتامین A است که ترشح روغن را در افرادی که پوستی چرب و جوش دار دارند، کنترل می کند.

 

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر امنیتی